Irlavas sporta svētki-2011.


Foto galerija(NOSPIED)


Tā nu ir sanācis, ka jau pāris gadus vasaras sacensību sezona Irlavā noslēdzas ar sporta svētkiem. Varbūt kādam tas nepatīk, bet tradicionāli Irlavas sporta svētkos vērtēti tiek komandas sasniegumi  ,bet individuālie veidi un uzvarētāji izpaliek. Vairāk ir jāsaspringst komandu kapteiņiem, lai nodrošinātu minimālo dalībnieku skaitu discinplīnās,bet ieguvums ir kuplais sportistu  skaits visos sacensību veidos. Arī šogad  visi rezultāti tika skaitīti kopā un nav jābrīnās, ka vadošās komandas tālumā lēca tālāk par 23 metriem un lodi grūda pāri par 44 metriem.Jaunums sporta svētkos šogad bija makšķerēšanas sacensības, kas ,,uzsita asini'' ar lielām,bet neizvilktām zivīm, jo kā vienmēr gadās, tad aukla ir par tievu, tad āķis par mazu un tad vienkārši lielā karpa jau izvilkta pamāja ar asti un iespruka atpakaļ dīķī. No sporta spēlēm vīriešiem nācās sacensties pludmales volejbolā, bet sievietes savas komandas godu centās aizstāvēt dvieļbolā. Īpašu interesi izraisīja virves vilkšana, kura Irlavā labu laiciņu bija aizmirsta.Tas netraucēja komandām parādīt savu spēku un arī taktiku pretinieka pievarēšanā. Noslēgumā protams tradicionāli notika jautrības stafete, kur komandas varēja visu savu dienas beigās atlikušo spēku un veiklību likt lietā.

Bez īpašas  kavēšanās saulainajā 27.augusta rītā 11 komandas piereģistrējās un sporta svētku atklāšanas parāde varēja sākties. Laikam jau pietiekoši visas vasaras garumā laika apstākļi bija pabojājuši sacensību norisi Irlavā, tāpēc ši diena bija vienkārši dāvana sportistiem un visiem pārējiiem, kuri atpūtās vērojot sportiskās aktivitātes.Dienas beigās apkopojot rezultātus kopvērtējumā komandas ierindojās šādā secībā.

 • 1. ,,Sapļaki''-Tukums
 • 2. ,,Aizkapliča'' Jaunpils
 • 3. ,,Tups un Jamulejs''-Jaunpils
 • 4. ,,AMSA''-Irlava
 • 5. ,,GUMSA''-Jaunpils
 • 6. ,,Šūplāde''-Irlava
 • 7. ,,Pirāti''-Irlava
 • 8. ,,Lapstinieki''-Irlava
 • 9. ,,Buki''-Irlava
 • 10. ,,Jauktie''-Irlava
 • 11. ,,Dīleri''-Irlava

Īpaši priecēja tas, ka komandu sportistu vidū bija daudz jaunieši.  Tas ļauj cerēt, ka arī nākotnē sporta svētki tiks kupli apmeklēti un katrs uzskatīs par godu tajos piedalīties. Liels paldies tiem komandu pārstāvjiem, kuri prata ap sevi sapulcināt vismaz 10 cilvēkus, tādējādi izveidojot pilnu komandu dalībai visos sporta veidos.Tas nav viegli,bet pastāstot un atceroties cik bija jautri kopā pabūt ,nākošgad noteikti jau būs rinda uz iekļūšanu komandā.

Sporta klubs ,,Irlava''saka lielu paldies par atbalstu Tukuma novada sporta padomei, Irlavas/Lestenes pagastu pārvaldei un tiesnešu brigādei,kas nodrošināja sacensību sekmīgu norisi.

                                                               Sporta svētku galvenais tiesnesis:Andis Švāns.